mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Autodromo Nazionale di Monza

Zmień widok:   Mapa Google   Mapa MS Virtual Earth   Widok z lotu ptaka


Kategoria: Tory wyścigowe
Terytorium: Włochy
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Autodromo Nazionale di Monza to tor wyścigowy znajdujący się niedaleko Monzy (na północ od Mediolanu). Jest to jeden z najbardziej historycznych torów na świecie.

Tor znany jest z goszczenia Grand Prix Włoch Formuły 1 (tylko raz w historii tej dyscypliny wyścig nie został zorganizowany na tym torze). Warto zauważyć, że kierowcy jadą na pełnym gazie procentowo dłużej niż na innych torach. Spowodowane jest to długimi prostymi trasy. Tor jest płaski, z niewielkimi różnicami poziomu jazdy.

Włosi nazywają ten tor "La Pista Magica", co znaczy "Magiczny Tor" [1].

Na tym torze swoje historyczne (pierwsze) podium w zawodach Grand Prix zdobył Robert Kubica, kiedy w sezonie 2006 był tutaj trzeci.

Lokalizacja: Monza, Włochy
Otwarcie: 3 września 1922
Używany: 1922 r. - czasy obecne
Długość: 5,793 km
Kierunek: zgodnie ze wskazówkami zegara
Rekord okrążenia: 1'21.046 - (R. Barrichello, Ferrari), 2004 r.
Główne imprezy: Formuła 1, Seria GP2, WTCC
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka