mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Melbourne Grand Prix Circuit

Zmień widok:   Mapa Google   Mapa MS Virtual Earth


Kategoria: Tory wyścigowe
Terytorium: Australia
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Albert Park – tor Formuły 1 położony w Melbourne. Odbywa się na nim Grand Prix Australii. Kierowcy częściowo przejeżdżają przez ulice Melbourne a częściowo przez malowniczy Albert Park.

W sezonie 1996 Grand Prix Australii po raz pierwszy odbyło się na zmodernizowanym Albert Park, pomimo licznych protestów mieszkańców Melbourne, którzy twierdzili, że wyścigi Formuły 1 zmienią publiczny park w prywatny plac zabaw. Ponadto uważano, że modernizacja toru jest nieopłacalna. Władze nie uległy protestującym i zmodernizowały tor. Dziś Grand Prix Australii jest dochodowe i co roku rozpoczyna się sezon na Albert Park. Wyjątkiem był rok 2006 kiedy na torze Albert Park zjawili się na 3 eliminacji sezonu z powodu trwających w marcu Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Otwarcie: 1996
Używany: 1996 r. - czasy obecne
Długość: 5,303 km
Kierunek: zgodnie ze wskazówkami zegara
Rekord okrążenia: 1'24,125 (M.Schumacher, Ferrari, 2004)
Główne imprezy: Formuła 1, MotoGP, A1 Grand Prix
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka