mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Most Lake Pontchartrain Causeway, najdłuższy most na świecie

Zmień widok:   Mapa Google   Mapa MS Virtual Earth


Kategoria: Mosty
Terytorium: Stany Zjednoczone
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Lake Pontchartrain Causeway most prowadzący przez jezioro Pontchartrain w stanie Luizjana, w Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej na most składają się dwie nitki - pierwsza wybudowana została w 1956 roku; druga, równoległa, powstała w roku 1969. Jest to najdłuższy most na świecie (38 422 m).

Most łączy od południa Metairie, przedmieścia Nowego Orleanu ze zlokalizowanym na północnym brzegu Mandeville. Przejazd przez przeprawę zawsze wiązał się z opłatą, jednak ze względu na tworzące się korki zrezygnowano z pobierania opłat od kierowców jadących na północ, podwajając stawkę za podróż w drugim kierunku (do poziomu $3.00).

Budowa mostu umożliwiła szybki dojazd do Nowego Orleanu mieszkańcom północnego wybrzeża jeziora Pontchartrain i włączyło te osiedla do noworleańskiej aglomeracji.

W 2005 roku most został uszkodzony przez atak huraganu Katrina. Uszkodzenia nie były jednak o poważne i most został ponownie otwarty dla ruchu 14 października 2005.
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka