mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Nürburgring

Zmień widok:   Mapa Google   Mapa MS Virtual Earth


Kategoria: Tory wyścigowe
Terytorium: Niemcy
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Nürburgring (lub Nuerburgring), znany też jako "Ring" przez fanów motoryzacji, jest znanym torem wyścigowym położonym w Niemczech.

Obecnie w poważniejszych, międzynarodowych imprezach jest używana skrócona wersja toru, stworzona w latach osiemdziesiątych. Istnieje też starsza, dużo dłuższa i trudniejsza trasa, zwana Nordschleife. Zbudowana w latach 20. trasa biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nürburg w górach Eifel. Jest wciąż używana. Ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów i pułapek jest uważana za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie. Nawet znany kierowca Formuły 1 Jackie Stewart nazwał tę trasę Green Hell (Zielone Piekło).

Lokalizacja: Nürburg, Niemcy
Otwarcie: 1985
Długość: 5,148 kilometra (3,2 mili)
Zakręty: 15
Główne imprezy: Formuła 1, 1000 km, 24 godziny, DTM, GP2, Formuła 3
Rekord toru: 1'29.468 (Michael Schumacher, Ferrari, 2004)
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka