mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice


Kategoria: Lotniska
Terytorium: Polska
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice (ang.: Katowice International Airport, kod IATA: KTW, kod ICAO: EPKT) - międzynarodowy port lotniczy położony niedaleko miejscowości Pyrzowice około 30 km na północ od centrum Katowic. Port ten jest centralnym lotniskiem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego; obsługuje całą aglomerację katowicką i ma bezpośrednie połączenie autobusowe z Katowicami i Krakowem.

Znajduje się na terenie dwóch gmin: Ożarowice i Mierzęcice, a zarazem na pograniczu dwóch powiatów: tarnogórskiego i będzińskiego.

Najwięcej samolotów z Katowic-Pyrzowic jest odprawianych przez polsko-węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air.

Liczba pasażerów w 2006 r.: 1 438 552 (+32,77%)
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka