mapa     kategorie zdjęć     zdjęcia wg państw     najwyżej oceniane miejsca     najpopularniejsze miejsca     ostatnio dodane

zdjęcia z lotu ptaka

Tradycyjnie oglądamy zdjęcia satelitarne z góry. Część zdjęć posiada możliwość zmiany widoku na widok z lotu ptaka. Opcja ta pozwala na oglądanie obiektów z dużym przybliżeniem z czterech kierunków świata... » więcej «

Wieża CN

Zmień widok:   Mapa Google   Mapa MS Virtual Earth


Kategoria: Cuda Świata
Terytorium: Kanada
Popularność:
Ocena:
Twoja ocena:
Dodał:
Lukas

Opis:
Wieża CN (ang. CN Tower, dokładniej Canada's National Tower) - najwyższa wolnostojąca budowla na świecie, o wysokości 553,33 m, znajdująca się w Toronto, w Kanadzie. Otwarta w 1976.

Działa jako wieża telewizyjna, ma ogólnodostępne tarasy widokowe, obrotową restaurację i kompleks rozrywkowy. Położona jest w centrum miasta, na styku Entertainment District, Financial District i Harbourfront. Obok wieży stoi Rogers Centre - pierwszy na świecie stadion z całkowicie odsłanianą kopułą.

CN Tower to najbardziej widoczny symbol i atrakcja miasta. Wieżę widać z każdego punktu miasta i z bardzo daleka poza nim. CN Tower jest najwyższą wolnostojącą budowlą, wpisaną do Księgi Guinnessa, od ponad 25 lat. W pogodny dzień ze szczytu można dostrzec wodospady Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario.
Źródło: wikipedia.org

Zdjęcia:
 


Dodaj komentarz:

Zachęcamy do zalogowania lub zarejestrowania się w portalu sej.pl. Będziesz mogła/mógł szybciej dodawać komentarze wraz ze zdjęciem do Twojego pseudonimu. Po zalogowaniu się odśwież tę stronę.
Pseudonim
Twój komentarz  
Przepisz tekst
z obrazka